ul. Buczka 48; 64-920 Piła

tel. kom. (+48) 607 554 343

tel. (067) 353 23 64;  (067) 353 23 67

email: pilaluteranie@op.pl

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Pile

Chór ekumeniczny z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile, działa od marca ubiegłego roku i powstał z inicjatywy ks. Tomasz Woli, proboszcza Parafii i jest najmłodszym chórem kościelnym w Diecezji Pomorsko – Wielkopolskiej. Swój pierwszy występ opierający się głównie na kanonach chór zanotował podczas nabożeństwa konfirmacyjnego 24.05.2013 roku, w Kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Jana w Pile. Pierwszy występ wyjazdowy miał miejsce w Kościele św. Trójcy w Gorzowie Wielkopolskim, z okazji 50 - lecia poświęcenia miejscowej świątyni,  bieżącego roku.

Chór ma regularne próby w każdy poniedziałek o godz. 18.30. Na dzień dzisiejszy chór pod batutą Waldemara Ratajczak, liczy 16 osób (5 bassów, 2 tenory, 4 alty, 5 sopranów) .

Pieśni na występ:

„Wierzyć mnie Panie ucz”    B.M. Ramsey

„Nieście chwałę „ muz. M.Gomółka sł. J. Kochanowski

„Śpiew jest na życiem”  muz. i sł. Cat Stevens  przeł. Adam Korfanty

 

Dyrygent: Waldemar Ratajczyk

 

STRONA GŁÓWNA

 

BUDOWA KOŚCIOŁA

 

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO

 

CHÓR PARAFIALNY

 

PIEŚNI KOŚCIELNE

 

KAPELAN EDW

 

ZESPÓŁ PARAFIALNY

 

KONTAKT

Nasz Chór,  z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile, po raz pierwszy wystąpiła na Diecezjalnym Zjeździe Chórów Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej w Sopocie, śpiewając pieśni: „Wierzyć mnie Panie ucz”    B.M. Ramsey`a , „Nieście chwałę „ muz. M.Gomółki i sł. J. Kochanowskiego oraz, co okazało się hitem „Śpiew jest na życiem” (na podstawie piosenki Morning has broken -. Cat`a Stevens`a w  przeł. Adama Korfantego. Tradycyjnie dyrygował nami  Waldemar Ratajczyk.

 

 Występ chór w Sopocie

 

 

 

 

PARAFIA  EWANGELICKO-AUGSBURSKA W PILE